Než začneme čokoľvek sadiť, zakladať a upravovať,nezabudnime si pripraviť najskôr základ - návrh našej budúcej prírodnej záhrady.

Návrh je ako strih pre krajčíra. Bez strihu sa do látky s nožnicami nepustí.

Základný návrh prvkov (teda základný strih) si vie každý pripraviť, pokiaľ pochopí základnú schému umiestňovania hlavných prvkov.

Začíname Navrhovaním, ktoré budeme premieňať Budovaním, sadením Rastlín. Pridáme Pestovanie a budeme to všetko chrániť Prirodzene.

Pokiaľ chcete nad základným strihom dumať v pohodlí a teple domova, sú pripravené online lekcie kurzu Navrhujeme prírodnú záhradu.

 

Kalendár živých kurzov pre rok 2022

Oznam! Milí prírodníci, tento rok som z dôvodu iných mojich povinností nevypísala pre jarné obdobie moje klasické živé kurzy na témy Navrhujeme, Budujeme, Pestujeme a Škodcovia v prírodnej záhrade.  Stále sú však k dispozícii na tieto témy moje online záznamy a tiež na tému navrhovanie je 7 hodinová séria vebinárov. Tieto témy pravdaže nájdete aj v mojej súhrnnej poslednej knihe Škola prírodných záhrad. Navrhujeme, Budujeme vrátane rastlín, a Vyrábame si doma sami budú na jeseň 2022, pre vás, čo si plánujete založiť prírodnú záhradu na jeseň.
Vypísala som na máj a jún 2022 témy (liečivky a energie), ktoré nenájdete ako online záznamy a nie sú obsiahnuté ani v spomínanej knihe.
V júli a auguste budeme všetci zbierať a spracovávať úrodu zo záhrad (uhorková sezóna) a budem sa venovať projektovaniu vašich záhradných priestorov. Hanka :-)

Naučíme sa, ako vnímať energie v záhrade, ako s nimi pracovať. Vysvetlíme si a budeme skúšať, ako vnímať auru stromov, rastlín, plodov. Vysvetlím veľmi základné pojmy, čo je "živa" a prečo pestovať plody, ktoré živu obsahujú.

Vypestujme si zdravie z vlastnej záhrady. Liečivé rastliny, ako súčasť záhradného priestoru. Bylinky, poznávanie, zber a spracovanie. Domáca prírodná lekárnička.
Kurz venovaný liečivým rastlinám a súvislostiam.

Témy online kurzov a záznamov

Milí prírodníci, kvôli zákazom a obmedzeniam ktoré sú/nie sú, som pripravila online alternatívy pre nasledovné témy: Navrhujeme prírodnú záhradu (7 hodín predtočených lekcií), a 3 hodinové záznamy z ostatných tém.

Všetky online záznamy ako aj komplexný online Navrhovací kurz si môžete objednať cez E-shop. Kurzy vychádzajú obsahovo z mojej najnovšej knihy Škola prírodných záhrade, dostupná je tiež cez e-shop na web stránke