Kurzy školy prírodných záhrad sú systematicky na seba nadväzujúce témy, ako si navrhnúť, vybudovať, zasadiť, vypestovať bez agresívnych jedov, aké jedlé liečivé či inak užitočné rastliny a zvierací pomocníci v prírodnej záhrade.

Kurzy sú živé, v našej druhej výukovej certifikovanej prírodnej záhrade, vrátane zázemia v triede.

Než začneme čokoľvek sadiť, zakladať a upravovať,nezabudnime si pripraviť najskôr základ - návrh - strih našej budúcej prírodnej záhrady.

Pokiaľ chcete nad základným strihom dumať v pohodlí a teple domova, sú pripravené online lekcie kurzu Navrhujeme prírodnú záhradu, prípadne záznamy z online verzií ostatných kurzov.

 

Kalendár živých kurzov pre 2023

Milí prírodníci, cyklus kurzov Školy prírodných záhrad, sa každý rok opakuje v podobnom zložení a obsahu. Kurzy pre rok 2024 vypíšem čoskoro, budú opäť v zložení: Január - šikovníčkový mlieko, Február - navrhovací, Marec - budovací a rastliny, Apríl - pestovací bez chémie, škodcovia, Máj - liečivé rastliny, Jún - energie nielen v záhrade. Leto Júl, august je bez kurzov, ktoré pokračujú v septembri. Hanka Sekulová :-) .

Naučíme sa, ako vnímať energie v záhrade, ako s nimi pracovať. Vysvetlíme si a budeme skúšať, ako vnímať auru stromov, rastlín, plodov. Vysvetlím veľmi základné pojmy, čo je "živa" a prečo pestovať plody, ktoré živu obsahujú.

Vypestujme si zdravie z vlastnej záhrady. Liečivé rastliny, ako súčasť záhradného priestoru. Bylinky, poznávanie, zber a spracovanie. Domáca prírodná lekárnička.
Kurz venovaný liečivým rastlinám a súvislostiam.

Témy online kurzov a záznamov

Milí prírodníci, kvôli zákazom a obmedzeniam ktoré sú/nie sú, som pripravila online alternatívy pre nasledovné témy: Navrhujeme prírodnú záhradu (7 hodín predtočených lekcií), a 3 hodinové záznamy z ostatných tém.

Všetky online záznamy ako aj komplexný online Navrhovací kurz si môžete objednať cez E-shop. Kurzy vychádzajú obsahovo z mojej najnovšej knihy Škola prírodných záhrade, dostupná je tiež cez e-shop na web stránke