Než začneme čokoľvek sadiť, zakladať a upravovať,nezabudnime si pripraviť najskôr základ - návrh našej budúcej prírodnej záhrady.

Návrh je ako strih pre krajčíra. Bez strihu sa do látky s nožnicami nepustí.

Základný návrh prvkov (teda základný strih) si vie každý pripraviť, pokiaľ pochopí základnú schému umiestňovania hlavných prvkov.

Začíname Navrhovaním, ktoré budeme premieňať Budovaním, sadením Rastlín. Pridáme Pestovanie a budeme to všetko chrániť Prirodzene.

Pokiaľ chcete nad základným strihom dumať v pohodlí a teple domova, sú pripravené online lekcie kurzu Navrhujeme prírodnú záhradu.

 

Kalendár živých kurzov pre 2023

Milí prírodníci, je zima a teda ideálny čas na rozmýšľanie nad návrhmi budúcich záhrad, ktoré plánujete zakladať (alebo pretvárať) na jar.  Hanka Sekulová :-) .

Naučíme sa, ako vnímať energie v záhrade, ako s nimi pracovať. Vysvetlíme si a budeme skúšať, ako vnímať auru stromov, rastlín, plodov. Vysvetlím veľmi základné pojmy, čo je "živa" a prečo pestovať plody, ktoré živu obsahujú.

Vypestujme si zdravie z vlastnej záhrady. Liečivé rastliny, ako súčasť záhradného priestoru. Bylinky, poznávanie, zber a spracovanie. Domáca prírodná lekárnička.
Kurz venovaný liečivým rastlinám a súvislostiam.

Témy online kurzov a záznamov

Milí prírodníci, kvôli zákazom a obmedzeniam ktoré sú/nie sú, som pripravila online alternatívy pre nasledovné témy: Navrhujeme prírodnú záhradu (7 hodín predtočených lekcií), a 3 hodinové záznamy z ostatných tém.

Všetky online záznamy ako aj komplexný online Navrhovací kurz si môžete objednať cez E-shop. Kurzy vychádzajú obsahovo z mojej najnovšej knihy Škola prírodných záhrade, dostupná je tiež cez e-shop na web stránke