Než začneme čokoľvek sadiť, zakladať a upravovať,nezabudnime si pripraviť najskôr základ - návrh našej budúcej prírodnej záhrady.

Návrh je ako strih pre krajčíra. Bez strihu sa do látky s nožnicami nepustí.

Základný návrh prvkov (teda základný strih) si vie každý pripraviť, pokiaľ pochopí základnú schému umiestňovania hlavných prvkov.

Začíname Navrhovaním, ktoré budeme premieňať Budovaním, sadením Rastlín. Pridáme Pestovanie a budeme to všetko chrániť Prirodzene.

Pokiaľ chcete nad základným strihom dumať v pohodlí a teple domova, sú pripravené online lekcie kurzu Navrhujeme prírodnú záhradu.

 

Kalendár živých kurzov pre rok 2021

Oznam! Milí prírodníci, vypísala som dva jednodňové kurzy na začiatok septembra. Verím, že prípadné obmedzujúce opatrenia sa nám v tom termíne ešte vyhnú... Pokiaľ predsa len budú obmedzenia, zálohy v plnej výške vrátim. 

 

Kalendár živých kurzov pre rok 2021


Naučíme sa, ako vnímať energie v záhrade, ako s nimi pracovať. Vysvetlíme si a budeme skúšať, ako vnímať auru stromov, rastlín, plodov. Vysvetlím veľmi základné pojmy, čo je "živa" a prečo pestovať plody, ktoré živu obsahujú.

Vypestujme si zdravie z vlastnej záhrady. Liečivé rastliny, ako súčasť záhradného priestoru. Bylinky, poznávanie, zber a spracovanie. Domáca prírodná lekárnička.
Kurz venovaný liečivým rastlinám a súvislostiam.

Vypestujme si zdravie z vlastnej záhrady. Liečivé rastliny, ako súčasť záhradného priestoru. Bylinky, poznávanie, zber a spracovanie. Domáca prírodná lekárnička.
Kurz venovaný liečivým rastlinám a súvislostiam.

Ako pestovať bez "chémie". Systém zmiešaných vyvýšených záhonov, vyskúšané kombinácie rastlín, bylinková špirála. Vlastné priesady, ako na to, aké semená vyberať. Špeciality, zlepšováky a netradičné spôsoby pestovania s názornými ukážkami (zemiaky v slame, paradajková veža, trvalá zelenina a iné). Pestujeme huby v záhrade.

Význam včiel, ako si ich nasťahovať do záhrady divé opeľovače, popis najznámejšíc. Význam sršňov, čo robia osy, ako si ubytovať čmele. Vyrobíme si spoločne jednoduchý hmyzí domček. Sliepky a kačky plemena indický bežec v záhrade. Čo potrebujú aby sa stali našimi pomocníkmi. Nároky na priestor a starostlivosť. Pre začiatočníkov.

Tento kurz je online alternatíva kvôli Covid. 3 hodiny online prostredníctvom aplikácie ZOOM. Záznam z kurzu si môžete objednať.

Témy online kurzov a záznamov

Milí prírodníci, kvôli zákazom a obmedzeniam ktoré sú/nie sú, som pripravila online alternatívy pre nasledovné témy: Navrhujeme prírodnú záhradu (7 hodín predtočených lekcií), a 3 hodinové záznamy z ostatných tém.

Všetky online záznamy ako aj komplexný online Navrhovací kurz si môžete objednať cez E-shop. Kurzy vychádzajú obsahovo z mojej najnovšej knihy Škola prírodných záhrade, dostupná je tiež cez e-shop na web stránke