Ukážková prírodná záhrada v praxi 2024

08.06.2024

Riadená prehliadka našej certifikovanej ukážkovej prírodnej záhrady 8.6.2024.

Nadstavbový kurz priamo v našej ukážkovej prírodnej záhrade doma pre absolventov niektorého z mojich kurzov. Prehliadku rozšírila aj pre záujemcov, ktorí majú preštudovanú moju novú knihu Škola prírodných záhrad.

Naša prírodná jedlá liečivá záhrada s prvkami permakultúry obdržala 17. januára 2016 certifikát "Ukážková prírodná záhrada". Majitelia záhrad, ktorí majú túto plaketu, by mali svoju záhradu sprístupniť verejnosti 1 x do roka, minimálne v rámci akcie "Víkend otvorených parkov a záhrad". V tomto termíne už niekoľko rokov našu prírodnú záhradu otváram aj pre vás.

Keďže o prehliadku našej záhrady je priebežne dlhodobo veľmi veľký záujem a naše možnosti sú veľmi obmedzené, naše súkromie je pre nás vzácne, rozhodla som sa, že spojím príjemné s užitočným a vyjdem v ústrety v prvom rade absolventom mojich kurzov a tiež čitateľom mojej knihy Škola prírodných záhrad. Aby ste videli na živo, čo sme preberali teoreticky, prípadne o čom píšem a spojili si konkrétne miesto s popismi a fotografiami.
Prehliadka bude teda riadená a bude mať charakter nadstavbového kurzu nad absolvované kurzy, aby som nemusela vysvetľovať základné princípy fungovania prírodnej záhrady a mohla sa venovať podrobnejším a praktickým veciam. Aby kurz mal zmysel, optimálny počet ľudí na zmysluplnú prehliadku je 15, aby ste všetko pekne videli, počuli a nepostúpali :-).
Tým, že máme v záhrade nové prvky (prerobený vyvýšený val na konci záhrady, zapustená pivnica, sedenie pri ohni, hobbití kút...), je prehliadka prístupná aj tým, ktorí už v našej prírodnej záhrade prehliadku absolvovali v minulosti.

Termín:
8. júna - sobota 2024

Obsah praktickej prehliadky:
Ukážem a vysvetlím vám všetko, čo sa bude dať a stíhať, čo bude naša záhradka v tom termíne práve ponúkať :-)

Čas: doba trvania riadenej prehliadky je 1,5 hodina

1. skupina maximálne 15 ľudí: od 9.30 - 11.00
2. skupina maximálne 15 ľudí: od 11.00 - 12.30

Po obede budeme oddychovať aj my, aj záhradka...

Cena pre jednu osobu:
15,-EUR
Miesto konania:
naša prírodná jedlá liečivá záhradka s prvkami permakultúry - držiteľka plakety Ukážková prírodná záhrada
Záhrada sa nachádza na adrese Lipová 6, Ivanka pri Dunaji
Našu prírodnú džungľu nájdete na konci Ivanky pri Dunaji, smer Zálesie, poznáte ju podľa toho, že je najzarastenejšia v širokom okolí... :-D

Pre koho je kurz (prehliadka) určený:
Pre absolventov niektorého z mojich kurzov (vrátane mojich online kurzov) týkajúci sa záhrady a jej obyvateľov ktoré som robila 2016-2023, navrhovacieho, budovacieho, rastliny, pestovanie, včielky, prirodzená ochrana pred škodcami, základný alebo pokročilý kurz (z rokov 2016-2023). Prehliadku som rozšírila aj pre záujemcov, ktorí majú preštudovanú moju novú knihu Škola prírodných záhrad.

Počasie a inštrukcie:
Riadená prehliadka sa uskutoční za každého počasia, treba sa teda primerane obliecť. Budeme začínať a končiť presne, aby sa nenarušil ďalší program, preto prosím o dochvíľnosť. Ak budete meškať, sami sa pripravíte o časť informácií :-(.
Pokiaľ sa viete dohodnúť na spoločnej ceste a doprave bude to fajn, kvôli parkovaniu :-). Podrobnejšiu logistiku posielam mailom potvrdeným účastníkom.

Obmedzenia:
Do našej záhradky nie je možný vstup so psíkom, z dôvodu našich ostatných zvierat. Tiež sa v našej záhrade nefajčí. Upozornenie pre alergikov, v záhrade sa vyskytujú včely a iné opeľovače :-). Pokiaľ prídete s dieťatkom, prosím ustrážte si ho, aby sa jemu, alebo našej záhradke niečo neprihodilo.

Poznámka:
Prihlásením na prehliadku našej ukážkovej prírodnej záhrady súhlasíte s podmienkami a prehliadku absolvujete na vlastné riziko a nebezpečie.

Dodatočná poznámka:
Pokiaľ ste absolvovali u mňa kurz, ale partner/partnerka nie, a máte pocit, že by v mnohom pomohlo ak by sa tiež mohol/mohla zúčastniť s vami prehliadky našej prírodnej záhrady, dobre súhlasím, ale mám podmienky: svojmu partnerovi/partnerke sami vysvetlíte základy, ktoré ja už vysvetľovať nebudem (tak a aspoň si to takto pekne zopakujete) a dáte na neho/ju pekne pozor dobre? Samozrejme bude ako druhá teda ďalšia osoba na prehliadke.

Spôsob prihlásenia:
Na kurz sa môžete prihlásiť mailom na adrese info@prirodne-zahrady.sk  . Do správy mi napíšte svoje meno, záujem o čas teda číslo skupiny a aký kurz máte absolvovaný (nech nemusím pracne vyhľadávať, toľko času nemám :-)). Do predmetu správy napíšte Kurz-prehliadka záhrady.

Ostatné už dôverne poznáte: Zaslaním vášho záujmu prostredníctvom mailovej správy si vás zapíšem, ale miesto záväzne potvrdím až po zaznamenaní úhrady za praktický kurz/prehliadku.

Bankové spojenie je Všeobená úverová banka a.s., SK1002000000002464437154 s tým, že poprosím uviesť Meno, Priezvisko, počet osôb a adresu. Ako variabilný symbol prosím napíšte 03062023, aby platby vedela účtovníčka spárovať. Nárazovo hromadne robím k platbám faktúry, pokiaľ potrebujete zaslať daňový doklad, prosím napíšte mi to. Nech ma administratíva úplne nezahltí... samozrejme u mojej účtovníčky budú pripravené všetky. V tomto prípade, pravdepodobne urobím pre každú skupinu jednu hromadnú faktúru, nech sa nezapapierujem celkom dočista...
Neoznačené platby nebudem mať ako priradiť konkrétnemu záujemcovi o kurz!!! Prosím neposielajte úhrady bez prihlásenia sa vopred mailom...

Prosím na praktický kurz sa prihlasujte iba v tom prípade, ak ste naozaj presvedčení, že sa plánujete praktickej prehliadky aj zúčastniť. Stojí ma pomerne veľa času administratíva spojená so zabezpečením kurzu. Času, ktorý by som mohla venovať oveľa zmysluplnejším činnostiam. Preto, ak sa nebudete z rôznych dôvodov môcť prehliadky zúčastniť, prikladám storno podmienky:

- zrušenie účasti: viac ako 14 dní vopred - vraciam celú sumu za kurz na účet
- menej než 14 dní - suma za prehliadku prepadá, použijem ju na rozvoj dobrovoľných činností spojených so šírením myšlienky prírodných záhrad

Zrušenie účasti napíšte mailom, nie telefonicky, ani SMS. Pokiaľ sa nemôžete kurzu zúčastniť, napíšte mi čo najrýchlejšie na mailovú adresu info@prirodne-zahrady.sk 

Do správy (v prípade nároku na vrátenie sumy za kurz alebo jej časti) uveďte svoje bankové spojenie.

Pokiaľ prehliadku budem musieť zrušiť z dôvodu vyššej moci (ochoriem, zraním sa...), hneď vám dám vedieť mailom a samozrejme vrátim plnú sumu za prehliadku.

Ďakujem za pochopenie, sledovaním týchto inštrukcií ma veľmi odbremeníte od administrácie za počítačom a budem sa môcť venovať ďalším inšpiráciám - aj pre vás :-).

Teším sa na všetkých priaznivcov prírodných záhrad a vôbec... teším sa, že vás všetkých znovu uvidím :-).

Hanka

Certifikáciu prírodných záhrad na Slovensku realizuje Centrum environmentálnych aktivít Trenčín v spolupráci s iniciatívou Natur im Garten spolkovej krajiny Dolné Rakúsko.
Podrobné informácie, ako aj podmienky sú opísané na webovej stránke www.prirodnazahrada.eu