Poradenstvo

Je vhodné pre vás, pokiaľ sa potrebujete iba poradiť a trochu usmerniť Vaše predstavy, prípadne nemáte celkom istotu čo by bolo na Váš pozemok najvhodnejšie.

 Rada by som napísala, že telefonické, chatové alebo mailové individuálne poradenstvo bez bližšieho poznania vášho zámeru a priestoru nerobím, bolo by to odo mňa nezodpovedné.

V posledných rokoch sa mi veľmi osvedčil postup: moje videá a knihy pre prvotnú inšpiráciu, následne niektorý z mojich kurzov, aby ste to videli aj na živo. V prípade, že potrebujete pomôcť s rozmiestnením prvkov záhrade, vieme sa dohodnúť na individuálnej konzultácii.

Konzultácia - poradenstvo - Keď sa rozhodnete pre konzultáciu, viem prísť k Vám na pozemok, aby sme spoločne našli najvhodnejšie riešenie. Aby som optimalizovala svoje časové možnosti, osobné konzultácie priamo na mieste robím iba do 50km od miesta svojho bydliska. Vzdialenejšie miesta môžeme spoločne konzultovať online pomocou aplikácie ZOOM (alebo Google Meet).  

Veľmi sa mi osvedčil postup, pri ktorom si pripravíte podklady v podobe plánika pozemku v mierke 1:100 (pri menších pozemkoch je to ideálne mierka, 1 cm v plániku = 1 m na pozemku), so zakresleným aktuálnym stavom. Pokiaľ hľadáte odpovede, ako rozmiestniť prvky a rastliny na pozemku, je vhodné mať vystrihnuté kolieska v mierkach 12 cm, 10 cm, 8 cm, 6 cm, 4 cm a 2 cm - ušetríme tým čas a vy si budete môcť priamo do koliesok vpisovať názvy rastlín. Veľmi doporučujem kurz Navrhujeme, je aj vo virtuálnej  verzii: https://www.prirodne-zahrady.sk/on-line-kurz-navrhujeme/

Individuálne poradenstvo možnosti - Akékoľvek individuálne poradenstvo z oblasti ktorej sa venujem, záhrady, navrhovanie, pestovanie, prirodzená ochrana, zvieratá, liečivé rastliny, liečivé recepty a iné, je v jednotnej sume 40,- EUR/hodina plus cestovné náklady 0,40,- EUR/km od Ivanky pri Dunaji, prípadne je možná cez aplikáciu ZOOM. Pri online konzultácii dopravné samozrejme odpadá, ale úhrada za samotnú konzultáciu sa realizuje vopred. 
Zvyčajne treba počítať s dĺžkou trvania 2-3 hodín podľa zložitosti a rozsahu.
Je možné odkonzultovať aj Vami pripravený návrh v mojej kancelárii, čo je vlastne výuková trieda v rámci mojich kurzov (Chorvátsky Grob, časť Čierna Voda), je potrebné sa dohodnúť vopred.

Pri konzultácii vášho pozemku on-line prostredníctvom aplikácie ZOOM (Google Meet), ktorá umožňuje interaktívne zdieľanie obrazoviek, budem potrebovať určenie polohy pozemku (presná adresa, číslo parcely/parciel), popísať súčasný stav, veľkosť celého pozemku (vrátane domu a všetkých stavieb), niekoľko hlavných fotografií z každej strany a zámer, čo by ste potrebovali v rámci konzultácie vyriešiť. Pri online konzultácie je potrebné poslať mi podklady mailom vopred. V cene konzultácie je v tomto prípade aj moja následná príprava podkladovej mapy z portálu ZGBIS a prezretie vašich podkladov pred samotnou konzultáciou.

Najlepšie je kontaktovať ma najskôr mailom, na  info@prirodne-zahrady.sk

3D mapka ZGBIS s terénom
3D mapka ZGBIS s terénom

Pokiaľ nemáte vôbec predstavu, čas, alebo bunky si pripraviť vlastné verzie vašich nápadov ohľadom rozvrhnutia prvkov na vašom pozemku, viem vám pomôcť s vypracovaním štúdie, projektu a vizualizácií.