Moje knihy

Napísala som kníhy Darujme si zdravie z vlastnej záhrady a Darujme si srdce z vlastnej záhrady, ktoré v mnohom dopĺňajú moje ďalšie knihy Zdravá kuchyňa a domácnosť a Liečivá sila prírody.
 Okrem tejto série 4 kníh, som opísala svoje vnímanie nášho bytia v knihe Inými očami.

Vydala som ako PDF e-knihy tiež 7 častí v rámci cyklu Škola prírodných záhrad, ktoré som po úprave, doplnení a aktualizácii, vydala ako samostatnú tlačenú knihu Škola prírodných záhrad. Všetky moje knihy okrem poslednej sú dostupné do vypredania
v kamenných aj internetových kníhkupectvách. Posledná kniha je v obmedzenom počte dostupná na mojich kurzoch a cez web.
Všetky moje knihy som napísala tak, aby sa navzájom dopĺňali. Každá je napísaná z iného uhla pohľadu.


 

Darujme si zdravie z vlastnej záhrady - Prostredníctvom tejto knihy sa môžete dozvedieť, ako napodobnením prírodných ekosystémov s použitím jedlých, liečivých a inak užitočných rastlín vytvoríte zo svojej záhrady prirodzenú jedlú, liečivú, udržateľnú džungľu s množstvom živočíchov. Kniha je doplnená o obľúbené rastliny a recepty. Táto kniha je "otvárač" dverí do sveta a filozofie prírodných záhrad. 
Kniha je ešte dostupná, robilo sa niekoľko dotlačí, predalo sa okolo 10 000 výtlačkov.

V druhej knihe Darujme si srdce z vlastnej záhrady som sa viac zamerala na praktickú stránku vytvárania prírodnej záhrady. Obsahuje množstvo návodov a opisov rôznych záhradných konštrukcií a prírodného chovu okrasno-úžitkovej hydiny a včiel. Kniha tiež obsahuje niekoľko zdravých receptov.
 Kniha je v súčasnosti už vypredaná.

V tretej knihe z tohto cyklu Zdravá domácnosť a kuchyňa som pridala recepty a tipy v rôznom zložení tak, ako ich doma pripravujeme: staré pôvodné recepty, obľúbené recepty, ľahké recepty nielen zo záhrady a iné praktické návody a tipy. Všetko pri minima-lizovaní dosahu chemických jedov.
 Kniha je ešte dostupná.

Štvrtá kniha Liečivá sila prírody je viac zameraná na liečenie prírodou s opisom a príkladmi, ako si niektoré ťažkosti a ochorenia môžeme vyliečiť sami. Ako inak, na základe vlastných skúseností. Je venovaná podrobnejšie liečivým rastlinám a bylinkám, a rôznym liečivým receptom a postupom. Kniha je už vypredaná.

Vo februári  2024 vyšla ďalšia moja kniha Zdravie z vlastnej záhrady.

Táto kniha je reedícia mojej prvej knihy Darujme si zdravie z vlastnej záhrady, ktorú som aktualizovala, doplnla o nové informácie a keďže moja kniha Darujme si srdce z vlastnej záhrady je dlhšie vypredaná, niektoré dôležité časti som z nej preniesla. Kniha obsahuje tiež nové fotografie, nakoľko si do kníh všetko zvečňujem sama tak, ako mi to príroda v záhrade umožnuje :) .

 

Všetky horeuvedené knihy som vydala pod najväčším slovenským vydavateľstvom IKAR a sú dostupné do vypredania zásob v klasických aj internetových kníhkupectvách. Nájdete ich aj vo vybraných českých internetových kníhkupectvách. Napríklad Martinus.sk a Martinus.cz, Panta rhei, Bux a iné

 Mimo tento cyklus kníh, som napísala knihu z iného žánru, aj keď s ostatnými mojimi knihami v širších súvislostiach súvisí. V tejto knihe popisujem, ako ja sama vnímam, túto našu zvláštnu, matrixovú realitu, mojimi, "INÝMI OČAMI"... Kniha je už dávnejšie vypredaná. Keďže je doba aká je, rozhodla som sa ju nahrať na uložto ako PDF na voľné stiahnutie. Nie je to finálna verzia pre tlač. Nech sa páči, kniha však nie je pre každého, naozaj je pre otvorené duše a mysle, nie každý ju dokáže pochopiť a čítať aj medzi riadkami. Napísala som ju vo viacerých vrstvách, ako cibuľu, je na vás, do akej vrstvy sami pôjdete...

Pokiaľ by sa nepodarilo sťahovanie cez Uložto, môžete si ju stiahnuť aj na doluuvedenom linku.  

 

Moja kniha Škola prírodných záhrad vyšla v tlačenej verzii pod mojou hlavičkou (Darček-prekvapenie s.r.o.). Na plnofarebných 304 stranách, veľkosti A4, skoro 700 plnofarebných obrázkov. Kapitoly Navrhujeme, Budujeme, Rastliny, Pestujeme, Prirodzená ochrana, Včely a opeľovače, Hydina a iné malé zvieratá v malej prírodnej permakultúrnej záhrade. Ešte je niekoľko kusov, kniha je  dostupná aj na mojich kurzoch.

 

Táto kniha je súhrnom mojich siedmych častí PDF e-publikácií v rámci cyklu kurzov Škola prírodných záhrad. Vznikla, podobne ako všetky moje predchádzajúce knihy, na vnútorný popud podeliť sa s vami o ďalšie skúsenosti z našich dvoch certifikovaných prírodných záhrad, projektových návrhov, ktoré som pre vás roky vytvárala, rôznych skúseností z konzultácií vašich záhrad a, samozrejme, kurzov prírodných záhrad, ktoré robím od roku 2015.
Prečo som sa rozhodla vás opäť vpustiť do nášho záhradného súkromia? Pretože väčšina dnešných štandardných pozemkov je okolo 6 až 10 árov a ja by som vám na príklade našich dvoch prírodných jedlých liečivých záhrad, ktoré majú presne takúto veľkosť, rada ukázala, čo všetko je možné, a ako sa dá na malých pozemkoch nastoliť prírodná rovnováha bez chemických jedov.
Táto kniha je vydaná v limitovanom počte a je dostupná iba cez túto web stránku. Môžete si ju objednať cez e-shop tu: