Moje knihy

Napísala som kníhy Darujme si zdravie z vlastnej záhrady a Darujme si srdce z vlastnej záhrady, ktoré v mnohom dopĺňajú moje ďalšie knihy Zdravá kuchyňa a domácnosť a Liečivá sila prírody.
 Okrem tejto série 4 kníh, som opísala svoje vnímanie nášho bytia v knihe Inými očami.

Vydala som ako PDF e-knihy tiež 7 častí v rámci cyklu Škola prírodných záhrad, ktoré som po úprave, doplnení a aktualizácii, vydala ako samostatnú tlačenú knihu Škola prírodných záhrad. Všetky moje knihy okrem poslednej sú dostupné do vypredania
v kamenných aj internetových kníhkupectvách. Posledná kniha je v obmedzenom počte dostupná na mojich kurzoch a cez web.
Všetky moje knihy som napísala tak, aby sa navzájom dopĺňali. Každá je napísaná z iného uhla pohľadu.


 

Darujme si zdravie z vlastnej záhrady - Prostredníctvom tejto knihy sa môžete dozvedieť, ako napodobnením prírodných ekosystémov s použitím jedlých, liečivých a inak užitočných rastlín vytvoríte zo svojej záhrady prirodzenú jedlú, liečivú, udržateľnú džungľu s množstvom živočíchov. Kniha je doplnená o obľúbené rastliny a recepty. Táto kniha je "otvárač" dverí do sveta a filozofie prírodných záhrad. 


V druhej knihe Darujme si srdce z vlastnej záhrady som sa viac zamerala na praktickú stránku vytvárania prírodnej záhrady. Obsahuje množstvo návodov a opisov rôznych záhradných konštrukcií a prírodného chovu okrasno-úžitkovej hydiny a včiel. Kniha tiež obsahuje niekoľko zdravých receptov.


V tretej knihe z tohto cyklu Zdravá domácnosť a kuchyňa som pridala recepty a tipy v rôznom zložení tak, ako ich doma pripravujeme: staré pôvodné recepty, obľúbené recepty, ľahké recepty nielen zo záhrady a iné praktické návody a tipy. Všetko pri minima-lizovaní dosahu chemických jedov.


Štvrtá kniha Liečivá sila prírody je viac zameraná na liečenie prírodou s opisom a príkladmi, ako si niektoré ťažkosti a ochorenia môžeme vyliečiť sami. Ako inak, na základe vlastných skúseností. Je venovaná podrobnejšie liečivým rastlinám a bylinkám, a rôznym liečivým receptom a postupom.

Všetky horeuvedené knihy som vydala pod najväčším slovenským vydavateľstvom IKAR a sú dostupné do vypredania zásob v klasických aj internetových kníhkupectvách. Nájdete ich aj vo vybraných českých internetových kníhkupectvách. Napríklad Martinus.sk a Martinus.cz

 

Moja najnovšia kniha Škola prírodných záhrad vyšla v tlačenej verzii pod mojou hlavičkou (Darček-prekvapenie s.r.o.). Na plnofarebných 304 stranách, veľkosti A4, skoro 700 plnofarebných obrázkov. Kapitoly Navrhujeme, Budujeme, Rastliny, Pestujeme, Prirodzená ochrana, Včely a opeľovače, Hydina a iné malé zvieratá v malej prírodnej permakultúrnej záhrade.

 

Táto kniha je súhrnom mojich siedmych častí PDF e-publikácií v rámci cyklu kurzov Škola prírodných záhrad. Vznikla, podobne ako všetky moje predchádzajúce knihy, na vnútorný popud podeliť sa s vami o ďalšie skúsenosti z našich dvoch certifikovaných prírodných záhrad, projektových návrhov, ktoré som pre vás roky vytvárala, rôznych skúseností z konzultácií vašich záhrad a, samozrejme, kurzov prírodných záhrad, ktoré robím od roku 2015.
Prečo som sa rozhodla vás opäť vpustiť do nášho záhradného súkromia? Pretože väčšina dnešných štandardných pozemkov je okolo 6 až 10 árov a ja by som vám na príklade našich dvoch prírodných jedlých liečivých záhrad, ktoré majú presne takúto veľkosť, rada ukázala, čo všetko je možné, a ako sa dá na malých pozemkoch nastoliť prírodná rovnováha bez chemických jedov.
Táto kniha je vydaná v limitovanom počte a je dostupná iba cez túto web stránku. Môžete si ju objednať cez e-shop tu: