Médiá a ja

Rozhovory so mnou v rôznych časopisoch, televíziách, rozhlasových staniciach od roku 2013 - 2019. Roky 2019 - 2020 som spolupracovala na STV relácii Postav dom zasaď strom, relácie nájdete v sekcii "videá". Novšie rozhovory musím pohľadať a zverejniť, je toho veľa.

V roku 2021 sme so štábom pripravovanej relácie Investigátori pripravovali spoločne časť venovenú pokusom a ich popisom na tému "vplyvy Luny na pestovanie plodín".

V roku 2019-2020 som spolupracovala s STV na relácii Postav dom zasaď strom. Natočili sme viac dielov na rôzne témy. Zostrih jednptlivých dielov nájdete v sekcii videá.

Interaktívny workshop na Klimatickej konferencii Slovensko 2019. 45 minútový vstup v rámci série interaktívnych workshopov na konferencii venovanej klimatickým zmenám 6.10.2019 Bratislava - Stará tržnica. Po úvodnom predstavení vízie udržateľných záhrad, sme si spoločne s pomocou slnečníka, dáždnikov a nápisov poskladali pomyselnú najefektívnejšiu...

Rozhovor o záhradách INAK. Relácia Beseda o piatej. Pol hodinový rozhovor pre televíziu Bratislava v rámci relácie Beseda o piatej o iných trendoch (prírodných) v záhradách a aj o všeličom inom súvisiacom. Relácia pripravila a moderovala výborná Sandra Vychlopenová. Okuliare na mojich očiach "maskujú" čerstvé žihadlo od našich včielok, pretože som...

Živé vysielanie na Rádio Slovensko, Relácia Nočná pyramída 29.6.2019. Skoro dvojhodinové nočné živé vysielanie v rámci relácie Nočná pyramída na RTVS o všeličom možnom aj nemožnom, ako som sa dostala k prírodným záhradám a čo sú prírodné jedlé liečivé záhrady. Relácia pripravila a moderovala výborná Sandra Vychlopenová.

Jedlé mestá a miesta - praktické rady. Živé vysielanie na Slobodnom vysielači 14.6.2019. Dvoj hodinové živé vysielanie v rámci cyklu Riešenia a alternatívy, tentoraz ako si založiť prírodnú záhradu, rady, tipy, postupy, filozofia. Moderoval Marián Benka.

Relácia Zemepán na STV1 24.5.2019. Zeme pán Vitajte vo Folklorike. Našla som reláciu v archíve, konečne som sa aj ja sama pozrela, čo všetko som vykladala o prírodnej záhradke, zdravých semienkach a o ich získavaní a uchovávaní. Hlavne staré odrody a nehybridné :-). Nech sa páči, zdieľam pre inšpiráciu aj pre vás, reláciu sme natáčali so štábom...

Relácia Biznis na TA3 - 5.5.2019 reportáž ohľadom masívneho úhynu včelstiev, príčiny a ako včelám môžeme pomôcť každý z nás. Moderovala Katrin Lengyelová.

Relácia Zemepán na STV1 12.4.2019. Zeme pán Vitajte vo Folklorike. Hokaido je japonský ostrov, no v našich podmienkach sa pojem Hokaido v posledných rokoch stále častejšie spája aj s tekvicami, z ktorých dajú pripravovať rôzne zaujímavé pokrmy. S Folklorikou sme navštívili Hanu Sekulovú , ktorá nám o pestovaní tekvíc Hokaido prezradila veľa...

Relácia Biznis na TA3 - 15.3.2018, reportáž o základnej filozofii čo je to udržateľný permakultúrny dizajn. Moderovala Katrin Lengyelová.

Rádio RTVS Regina Západ. Seriál na pokračovanie na tému Zakladáme prírodnú záhradu od 15.2.2019. Od pondelka do piatku so Soňou Jurikovou , ako si založiť prírodnú záhradu, akým chybám sa vyhnúť a tiež, na čo si dať pozor.

S moderátorkou Soňou Mullerovou sme sa rozprávali na tému liečivé bylinky a rastliny. Pani Soňa sa trošku pomýlila v názve štetky lesnej, ale ja jej za to veľmi pekne ďakujem, pretože teraz si túto liečivú bylinu každý ľahšie zapamätá. Navyše mýliť sa je ľudské a pani Soňa bola fajn :-)

Dvoj hodinové živé vysielanie v rámci cyklu Riešenia a alternatívy, ako si založiť prírodnú záhradu, rady, tipy, postupy, filozofia. Moderoval Marián Benka.

Dvojhodinové živé vysielanie v rámci cyklu Riešenia a alternatívy, tentoraz na tému Zber a pestovanie liečivých rastlín. Moderoval Marián Benka.

Časopis Zem&Vek august 2017. Rozhovor s so zástupcom šéfredaktora Mariánom Benkom pre augustové číslo časopisu v kategórii "alternative vita".

Jedlá príroda - praktické rady. Živé vysielanie na Slobodnom vysielači 14.7.2017. Dvojhodinové rozprávanie v rámci cyklu Riešenia a alternatívy, na tému Jedlá príroda. Moderoval Marián Benka.

Dvojhodinové živé vysielanie SV v rámci cyklu Riešenia a alternatívy, na tému Liečenie rastlinami. Moderoval Marián Benka.

Dvojhodinové živé vysielanie na Slobodnom vysielači, v rámci cyklu Riešenia a alternatívy, tentoraz na tému Prírodné jedlé záhrady. Moderoval Marián Benka.

Rozhovor s so zástupcom šéfredaktora Mariánom Benkom pre júlové číslo časopisu Z&V v kategórii "alternatíva".

Záhrada z ríše snov. Nehnojí sa, nestrieka, napriek tomu je plná zdravých plodov
Televízne noviny na TV Markíza- jún 2016

Rádio Slovensko, bola som ako hosťka v relácii Spojky Adely Banášovej, veľmi príjemné rozprávanie o mojej prvej knihe Darujme si zdravie z vlastnej záhrady.