Hanka Sekulová

Životný štýl v súlade s prírodou bez chemických jedov

Niekoľko rokov sa intenzívne venujem prírodným systémom, prírodným jedlým liečivým záhradám a permakultúre (udržateľnému životu). Svoje znalosti a skúsenosti zdieľam prostredníctvom poradenstva, článkov, kníh, workshopov a kurzov. Som autorkou niekoľkých kníh o zdravých záhradách. Napísala som knihy Darujme si zdravie z vlastnej záhrady a Darujme si srdce z vlastnej záhrady, ktoré v mnohom dopĺňajú moje ďalšie knihy Zdravá kuchyňa a domácnosť a Liečivá sila prírody. Okrem tejto série som opísala svoje vnímanie nášho bytia v knihe Inými očami.
 Posledná z mojich kníh sa volá Škola prírodných záhrad.

Po absolvovaní Agronomickej fakulty na Vysokej škole poľnohospodárskej v Nitre som pôsobila niekoľko rokov na ústave Fyziológie hospodárskych zvierat SAV na oddelení fyziológie výživy ako interný vedecký ašpirant pre zootechnicko-lesnícke vedy.

Propagujem zdravý životný štýl bez chemických jedov v súlade s prírodou, ktorú od narodenia vnímam veľmi silne.
 Vo chvíľach voľna sa venujem liečivým rastlinám, zvieratám, jazdectvu, lukostreľbe a vlastnému rozvoju.


Pravidelne prispievam formou článkov do rôznych časopisov, veľa informácií posúvam ďalej v rámci rozhovorov pre rôzne médiá.
 Nie som teoretik. Všetko čo opisujem v knihách, článkoch, alebo o čom hovorím na svojich kurzoch vzniklo na základe našich vlastných skúseností a experimentov.

V roku 2016 sme natočili sériu krátkych inšpiratívnych videí Rok v našej prírodnej záhrade. V rokoch 2019-2020 som spolupracovala na sérií dielov v rámci relácie Postav dom zasaď strom.

Do roku 2015 som sa venovala projektovaniu vašich priestorov, posledné roky sa viac orientujem na to, aby som vás to naučila.

V roku 2021 sa znovu vraciam k navrhovaniu vašich záhradných priestorov, tentoraz aj v 3D pohľadoch a vizualizáciách.

Prírodu cítim v každej bunke svojej bytosti. Rada by som do vás zasiala semienko, ktoré bude vo vás a vo vašom záhradnom priestore klíčiť do zdravého prírodného liečivého celku. S vnútorným súznením a pochopením.

Hanka Sekulová