Navrhujeme prírodnú záhradu - online

21.03.2021

Tento kurz je online alternatíva kvôli Covid. 7 hodín natočených lekcií na Vimeo. Nie je viazaný na termín.

Naučíme sa základné pravidlá, ako si navrhnúť prírodný záhradný priestor s jedlými, liečivými a inak úžitkovými rastlinami. Základné prvky: živý plot, stromy, kry, liečivá lúka, zmiešané záhony, bylinky, vodný prvok, zber dažďovej vody, húština, miesta pre zvieracích pomocníkov, ihrisko, pivnica, sklenník.

On-line kurz Navrhujeme

Milí prírodníci, vzhľadom na pokračujúce obmedzujúce opatrenia v súvislosti s Covid nariadením (nekomentujem) a tiež pre vás, ktorí mi píšete, že ste zďaleka a nemôžete na klasický kurz do našej výukovej prírodnej záhrady a triedy prísť, rozhodla som pre pre alternatívnu dynamickú názornú virtuálnu podobu kurzu. Prosím pozrite si úvodné video na predstavenie kurzu.

Nie je to klasický on-line kurz v konkrétnom termíne. Vzhľadom na komplexnosť a obšírnosť témy, sú jednotlivé časti kurzu vopred predtočené a nahraté na Vimeo. Nebudete teda pri sledovaní lekcií viazaní na konkrétny termín. Naopak, kurz budete sledovať a postupovať lekciami tak, ako vám to bude najviac časovo a inak vyhovovať. Rýchlosťou, ktorá vám dovolí pochopiť a zopakovať z lekcie čo najviac. K lekciám sa budete môcť následne vrátiť.

Kurz je zostavený z nasledovných častí - samostatných videopostupov - lekcií, v celkovej dĺžke skoro 7 hodín:

Prístup na videočasti bude na základe hesla ktoré pošlem mailom spolu s prístupovými linkami po objednaní a uhradení tohoto kurzu.

Jednotlivé lekcie sú kombináciou videopostupov, dynamických Powerpoint prezentácií, fotografií, nákresov. Všetko je spojené mojim sprievodným priebežným vysvetľovaním toho, na čo sa práve pozeráte. Spolu je nahraných skoro 7 hodín výuky, čo je v čistom čase viac, ako stíhame na klasickom kurze. Navyše oproti klasickému kurzu som pridala dve časti - "Príprava podkladov" a Navrhovanie spoločenstva stromu".

Mám za sebou roky navrhovania a roky lektorovania, ale táto téma v on-line prevedení bola opäť pre mňa veľká výzva. Verím, že pomôže v základnom navrhovaní vašich prírodných priestorov, Hanka Sekulová