Jedlé liečivé záhrady

19.09.2021

Vypestujme si sami lieky z vlastnej záhrady, vypestujme si zdravé jedlo, venujme si to najcennejšie - zdravie...

Liečivé záhrady liečia trojakým spôsobom:
- liečivými účinkami rastlín (bylinky, plody, stromy, kôra...)
- zdravými jedlými plodmi plnými živín a hlavne bez chémie
- harmónia panujúca v prírodnej záhrade lieči dušu aj samotnú prírodu

Liečivé účinky byliniek a zdravého prostredia sú známe od nepamäti. Či to boli znalosti v starom Egypte, babky bylinkárky, alebo známe liečivé kláštorné záhrady.

Väčšina dnes vyrábaných chemických liekov vychádza z liečivých účinkov rastlín. Žiaľ v dnešnej dobe už chémia skoro celkom vytlačila prírodné rastlinné liečivá. Stalo sa tak preto, lebo sa zamenili pojmy: pacient = zákazník = obchod, liečiť = čo najdlhšie udržať pacienta/zákazníka na dobre platených liekoch a službách. Nehovoriac už o tom, že chemické lieky majú veľa vedľajších účinkov a dnešní lekári (česť výnimkám) sa prestali pozerať na človeka ako na celok, ale venujú sa iba špecializovanej malej časti odtrhnutej od celku. "Opravujú" jednu malú časť, ale rozladia svojim opravovaním ďalšie časti a tak to ide stále dookola. Farmaceutická mafia sa raduje, ako sa chemickým liekom všade darí. A pacienti platia, a stále sú chorí.

Možno som zašla predchádzajúcimi slovami priďaleko, ale aby ste lepšie pochopili zmysel liečivých záhrad, potrebovala som to napísať.

LIEČIVÉ RASTLINY NEZAŤAŽUJÚ ORGANIZMUS AKO CHEMICKÉ LIEKY, NAVYŠE SÚ TU VŠADE PRE NÁS - A ÚPLNE ZADARMO!!!

S liečivými rastlinami veľmi úzko súvisia zdravé plody zo záhrady. Bez chémie.

Keby ste vedeli, koľko chémie v sebe obsahujú napríklad také krásne vyzerajúce jabĺčko zo supermarketu, nikdy by ste do neho nezahryzli... Vyrástlo v chemicky pohnojenej sterilnej pôde, niekoľko krát bolo postrekované silnou chémiou proti škodcom, hnojené zas a opäť chemickým kokteilom aby bolo nakoniec ešte "mumifikované" transportou chémiou, aby na ceste do obchodu nezhnilo. Niekde je ešte trošku dofarbované... Zašla Vám chuť? Lebo mne ano. Takéto "jabĺčko" už ani ten červík nechce.

A stále sa čudujeme, prečo je okolo nás tak veľa alergií a iných chronických ochorení... chémia sa totiž v našich telách kumuluje, až sa organizmus zrúti, lebo už tú koncentráciu jedov nezvláda nijako odbúrať ( a nielen v telách, ale aj vode, pôde, vzduchu).

Tak sa prestaňme spoliehať na obchodníkov s chorobami a zoberme zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk. Vypestujme si sami lieky z vlastnej záhrady, vypestujme si zdravé jedlo, venujme si to najcennejšie - zdravie...